/Files/images/1548101346_slayd1.jpg


Типові ознаки булінгу:

- систематичність (повторюваність) діяння;

- наявність сторін - кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), можливі спостерігачі;

- дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Про випадки булінгу можна повідомляти керівнику закладу освіти, Нацполіції або освітньому омбудсмену.

Освітній омбудсмен перевірятиме заяви про випадки булінгу в закладі освіти та відстежуватиме реакцію на такі випадки з боку педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, керівництва та засновника. Також омбудсмен аналізуватиме заходи для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг школярам, які постраждали від булінгу, стали його свідками або вчинили булінг.

Штраф за таке порушення становить 850-1700 грн або громадські роботи 20-40 годин. Якщо булери – група осіб або ж порушення було вчинене повторно протягом року, штраф становитиме 1700-3400 грн або громадські роботи терміном 40-60 годин.

Якщо порушники – підлітки віком від 14 до 16 років, передбачені такі ж санкції, але їх накладатимуть на батьків або опікунів. Крім того, передбачений штраф для керівника установи освіти, якщо він не повідомить Нацполіції про факти булінгу. Санкція передбачає штраф 850-1700 грн або виправні роботи терміном до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.

Булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

Кiлькiсть переглядiв: 581

Коментарi